8. 1. 2018  |  Aktuality

Zephyři nestárnou

Výborné výkony, lehká váha, víceúčelové využití, snadná údržba, ovladatelnost a dlouhá životnost – to jsou hlavní přednosti Zephyra, stále populární legendy. Někteří Zephyři mají nalétáno bezmála i 10 000 hodin nejen při pilotním výcviku, ke kterému jsou hojně využíváni, ale i v aeroklubech, kde mají četné zastoupení po celém světě.

Lehká váha je také výhodou v zemích, kde jsou váhová omezení opravdu přísná, což je například Finsko. Do Finska jsme loni dodali dalšího Zephyra pro jeden z největších aeroklubů, kde s našimi letadly mají dlouholeté zkušenosti i při výcviku nových pilotů. Prázdná váha tohoto stroje je 297 kg a to včetně záchranného systému, což dostatečně splňuje finské požadavky. Další nový Zephyr se nyní chystá i na svou cestu do Španělska.

Původní Zephyr ale v průběhu let prošel velkou modernizací. Výhled z kokpitu vylepšily zadní okénka a sklolaminát byl nahrazen uhlíkovým kompozitem, tudíž je nyní uhlíkový celý drak kromě křídel. I ty ale doznaly menších změn. Sklolaminátová konstrukce s plátěným potahem byla vylepšena pevnou uhlíkovou náběžkou.

Navíc cena této nadčasové legendy je prostě bezkonkurenční!

Zephyr Finland 2

Zephyr seats


24. 4. 2018 Článek o NG v australském magazínu Sport Pilot

Sport Pilot

22. 2. 2018 Carpe Diem!

carpe diem

8. 1. 2018 Zephyři nestárnou

Zephyr Finland

8. 10. 2017 "Šedesát osmička" na letišti Sazená!

31. 8. 2017 Faeta NG LSA do Austrálie