8. 1. 2018  |  Aktuality

Zephyři nestárnou

Výborné výkony, lehká váha, víceúčelové využití, snadná údržba, ovladatelnost a dlouhá životnost – to jsou hlavní přednosti Zephyra, stále populární legendy. Někteří Zephyři mají nalétáno bezmála i 10 000 hodin nejen při pilotním výcviku, ke kterému jsou hojně využíváni, ale i v aeroklubech, kde mají četné zastoupení po celém světě.

Lehká váha je také výhodou v zemích, kde jsou váhová omezení opravdu přísná, což je například Finsko. Do Finska jsme loni dodali dalšího Zephyra pro jeden z největších aeroklubů, kde s našimi letadly mají dlouholeté zkušenosti i při výcviku nových pilotů. Prázdná váha tohoto stroje je 297 kg a to včetně záchranného systému, což dostatečně splňuje finské požadavky. Další nový Zephyr se nyní chystá i na svou cestu do Španělska.

Původní Zephyr ale v průběhu let prošel velkou modernizací. Výhled z kokpitu vylepšily zadní okénka a sklolaminát byl nahrazen uhlíkovým kompozitem, tudíž je nyní uhlíkový celý drak kromě křídel. I ty ale doznaly menších změn. Sklolaminátová konstrukce s plátěným potahem byla vylepšena pevnou uhlíkovou náběžkou.

Navíc cena této nadčasové legendy je prostě bezkonkurenční!

Zephyr Finland 2

Zephyr seats


14. 1. 2019 Použitý Zephyr na prodej

1. 11. 2018 Nová červeno-bílá Faeta na českém nebi

Faeta cz

27. 9. 2018 Nová černo-stříbrná vlekací Faeta v Dánsku

happy birthday

2. 8. 2018 Gdynia Aerobaltic Airshow 2018

Gdynia Expo

24. 4. 2018 Článek o NG v australském magazínu Sport Pilot

Sport Pilot