Atec 321 Faeta

ICAO kód: FAET

Tento moderní, dvoumístný, aerodynamicky řízený samonosný dolnoplošník s tříkolovým podvozkem vychází svým tvarem i designem z populárního modelu ATEC 122 ZEPHYR. ATEC 321 FAETA zachovává elegantní aerodynamický tvar, přičemž pro svou konstrukci využívá prozatím nejdokonalejších aktuálních trendů v použití uhlíkových kompozitů.
I když svým designem, výkonem i prostorností vyvolává dojem letadla vyšší váhové kategorie, přesto se díky použité konstrukční uhlíkové technologii, která zaručuje vynikající pevnostní vlastnosti, váhově řadí do kategorie ultralehkých letadel. Při zachování vysoké bezpečnosti dokáže splnit i ty nejpřísnější váhové limity.

Faeta

Hlavním rozdílem mezi Zephyrem a Faetou je zcela odlišné křídlo, které dává Faetě vyšší výkony a odlišné vlastnosti. Nové křídlo díky svému profilu a půdorysu předurčuje toto letadlo k vysokým cestovním rychlostem při zachování nízké spotřeby a vynikající ovladatelnosti. Díky vysoce účinné vztlakové klapce dokáže Faeta letět bezpečně při extrémně nízkých rychlostech a přistání se stává požitkem. Na Faetě se značně zvýšil podíl uhlíkových kompozitů a sendvičových konstrukcí využívajících nomexové voštiny k udržení nízké hmotnosti.

K zajištění vyšší bezpečnosti posádky má nyní Faeta umístěné nádrže v křídlech a při max. využití 100l benzínu má dolet úžasných 1600 km! Mimořádně rychlý a obratný letoun poskytuje posádce nadstandardní komfort a pocit bezpečí v prostorné kabině s možností vytápění.

Kabina doznala zvětšení prosklení doplněním zadních okének, umožňujících její větší prosvětlení i lepší výhled posádky. Vylehčená, ale tuhá konstrukce umožňuje vybavit letoun moderním záchranným padákovým systémem .

Záleží nám na pohodlí a spokojenosti našich zákazníků a proto nabízíme širokou škálu možností individuálních modifikací a provedení nejen designu exteriéru a interiéru, ale i výběr a individuální rozmístění přístrojů na palubní desce tak, aby odpovídalo pilotovým představám a vyhovovalo jeho přáním, potřebám a uživatelským zvyklostem. Klientovi tak dáváme prostor pro kreativitu a možnost podílet se na konfiguraci a originálním designu svého stroje. Kabinu lze přizpůsobit výšce pilota nastavitelnými sedačkami i pedály.

Díky důležité výhodě nízké spotřeby paliva lze letadlo efektivně využívat pro pohodlnou turistiku, při služebních cestách, ale i pro vlekání kluzáků. Díky své snadné ovladatelnosti a manipulaci je velice oblíbeno v pilotních školách.

faeta

TYPOVÝ PRŮKAZ ATEC 321 FAETA