ATEC 212 SOLO

Technická data

Trup je tvořen uhlíkovou skořepinou opatřenou sítí podélných a příčných výztuh a přepážek voštinové konstrukce. Motor ROTAX 582 DCDI v konvenčním uspořádání je zavěšen na protipožární přepážce. Alternativně může být letoun vybaven čyřdobým motorem ROTAX 912 UL, 80 HP. Palivová nádrž o objemu 50 l je integrální součástí trupu a je umístěna v prostoru kabiny pod nohama pilota. Palubní deska je osazena standardní sadou přístrojů pro kontrolu letu a motoru. Interier kabiny včetně anatomicky tvarované sedačky je opatřen textilním čalouněním.

trup

Klasicky uspořádané ocasní plochy jsou integrální částí trupu. Uhlíková sendvičová konstrukce s voštinou NOMEX dává ocasním plochám extrémní tuhost. Výškové kormidlo je ovládáno táhly a může být vybaveno elektricky ovládanou trimovací ploškou. Směrové kormidlo je ovládáno ocelovými lany.

ocas

Křídla jsou vyrobena z uhlíkového sendviče s dřevěným nosníkem.Ve středové části propojena tuhým příhradovým centroplánem z CrMo trubek. Křidélka a vztlakové klapky jsou ovládány táhly. Vztlakové klapky s elektrickým pohonem mohout být vychýleny do tří poloh. Aktuální poloha klapek je v kabině monitorována diodami LED.

křídlo

Podvozek je pevný dvoukolový s řízeným ostruhovým kolem. Hlavní podvozkové nohy jsou tvořeny párem kompozitových pružin oválného průřezu. Hlavní kola o rozměru 350 x 120 mm jsou vybavena kotoučovými brzdami s hydraulickým ovládáním a opatřena aerodynamickými kryty.

podvozek

ATEC 212 SOLO svými výkony, obratností a návrhovou pevností překračuje požadavky své UL kategorie.

solo

Technická data

Rozpětí křídel 7,48 m
Délka 5,2 m
Výška 1,55 m
Plocha křídla 7,27 m2
Rozpětí VOP 2,18 m
Prázdná hmotnost 200 kg
Max. vzletová hmotnost 300 kg
Obsah nádrže 50 l

Výkony (ROTAX 582 DCDI, 65 HP)

Užitečné zatížení 100 kg
Provozní násobky +6g / -4g
Minimální rychlost 65 km/h / 35 kt
Min. rychlost bez klapek 77 km/h / 42 kt
Cestovní rychlost 220 km/h / 119 kt
Nepřekročitelná rychlost vNE 290 km/h / 157 kt
Stoupavost 7 m/s / 1375 FPM
Spotřeba paliva 15 l/h