NOVÁ DEMO FAETA NG - výroční model 2022

Přemýšlíte o koupi nového letadla a nemůžete se rozhodnout? Přijďte si k nám na nymburské letiště vyzkoušet zcela nový demo letoun ATEC 321 FAETA NG a přesvědčit se o jeho kvalitách. Moderní aerodynamicky čistý tvar a konfigurace s motorem Rotax 912 iS Sport a 2-listou za letu stavitelnou vrtulí Fiti Eco-Competition s funkcí constant speed dokáží zajistit vskutku výjimečný výkon, dolet i spotřebu.  

Jelikož příští rok oslavíme 30 let naší existence, k našemu výročí jsme se rozhodli pro pár drobných designových změn v interiéru. Zejména palubní deska dostala nový, modernější tvar, který bude lépe vyhovovat i digitálním přístrojům větších rozměrů.

Náš demo letoun je tentokrát vybaven nejmodernějším glasscockpitem Garmin. Pro zajištění kompatibility a vzájemné komunikace mezi přístroji jsou dvě 10“ obrazovky G3X Touch  doplněny o radio, odpovídač, autopilota i záložní přístroje stejné značky. Přístrojové desky jsou z uhlíkovo-titanového kompozitu s 3D efektem.

Trim výškovky je ovládán joystickem na knyplu Ray Allen, stejně jako deaktivace autopilota. S elektrickými „chytrými“ klapkami, jejichž pozice jsou programovány tak, aby odpovídaly příslušné rychlosti, se nemusíte bát jejich chybného nastavení za letu. Větší pohodlí posádce poskytuje sklopená podlaha pro příjemnější ergonomii nohou, loketní opěrky či držák na lahev mezi sedačkami.

Interier je celočalouněný tkaninou s příměsí nanovláken, což umožňuje jeho snadnou údržbu. Kabina je dobře větraná a vytápěná. Sedačky jsou z uhlíkového korpusu s vyměnitelnými polštáři volitelné tloušťky, což je výhodou v případě provozování letounu více uživateli. Jsou stavitelné vpřed/vzad a navíc i vytápěné. Stavitelné jsou i pedály. Odmlžovací ventilátorek překrytu kabiny zajistí dobrou viditelnost.

Uhlíkový kompozit je naším hlavním stavebním materiálem nejen pro drak letounu, ale i pro součásti a doplňky interieru.

 

 

Zveřejněno 11.08.2021