Faeta NG v nejvyšší výbavě zamířila do Rakouska a my za ní

Nedávno byla do Rakouska dodána další Faeta NG. Tentokrát ve firemních barvách Atec a v nejvyšší výbavě. Pohonnou jednotkou je Rotax 912 iS Sport spolu s el. stavitelnou vrtulí Fiti s ovládáním constant speed. Palubní desku zdobí dvě dotykové obrazovky Garmin G3X Touch doplněné iPadem, záložní G5, rádiem a odpovídačem stejné značky. Pro zvýšení bezpečnosti nechybí ani Flarm pro monitoring okolního provozu, varování před pádovou rychlostí, ELT a balistický záchranný systém Magnum 601. Odmlžovací ventilátor, vytápění kabiny a vyhřívané sedačky jsou v zimě v Alpách výhodou. V přihrádce mezi sedačkami si lze bezkontaktně dobít telefon, případně k tomu využít standardně instalované USB zásuvky.

 

Domovské letiště Faety je v Niederöblarnu, ležícím v malebném alpském údolí v podhůří Dachsteinu. Faetu zde už dávno znají, protože jich tu je hned několik. Vlastníkem této nejnovější jsou naši rakouští přátelé a zároveň zástupci, za kterými jsme se v zápětí vypravili s našimi dalšími Faetami NG. V jedné z nich nás doprovázeli přátelé z Norska a náš výlet se tak spontánně stal menším mezinárodním sletem letadel ATEC 321 Faeta NG.

Počasí tu bývá často nestabilní a větrné. Létání mezi Alpskými velikány vyžaduje respekt a dostatek pilotních zkušeností. Pokud toto máte, je let přes Alpy opravdovým zážitkem a zdejší krajina se vám odmění úchvatnými panoramaty.

Avšak žádný strach! Dlouhodobě máme vyzkoušeno, že Faeta hravě zvládá i drsné vysokohorské klima a tudíž si posádka může výlet dostatečně vychutnat. Jsme rádi, že se tak děje i u našich rakouských i norských přátel.

Zveřejněno 03.08.2023